Tallinna Jahtklubi sai uue juhatuse

22.07.2021
12. juunil toimunud korralisel üldkoosolekul valiti Tallinna Jahtklubile uus juhatus järgmiseks 3 aastaks. Kommodooriks valiti Jüri Käo

12. juunil toimus korraline Tallinna Jahtklubi üldkoosolek, kus kinnitati majandusaasta aruanne ning valiti klubile uus juhatus järgmiseks 3 aastaks. Juhatusse valiti Jüri Käo, Egon Mats, Armin Karu, Valdo Kalm, Margus Mets, Helena Raud ja Harri Mikk.

 

Kommodoori rolli täitmine toimub sellel korral teisiti - esmakordselt kasutame paljudes jahtklubides kasutusel olevat süsteemi, kus kommodoor vahetub iga aasta järel ning ülejäänud aja on kommodooriks valitud isik ametis asekommodoorina.

 

Selle süsteemi järgi täidab kommodoori ülesandeid esimesel aastal Jüri Käo, teisel Egon Mats ja kolmandal Armin Karu. Ameti üleandmine toimub juhatuse koosoleku raames.

 

Eelmises klubi juhatuses tegutsesid Kuno Peek, Maria Veessaar, Margus Mets, Veiko Pedosk, Arvet Tetsmann, Anna Kula, Indrek Ilves ja Erik Laido.

 

Maria Veessaar jätkab töötamist klubi purjetamiskoolis selle juhi ja peatreenerina. Anna Kula jätkab samuti töötamist purjetamiskoolis Kakumäe filiaali treenerina. Kommodoorina panustanud Kuno Peek jätkab klubis tähtajalise töölepinguga klubijuhi ametikohal, et toetada juhatust uue töökorralduse juurutamisel kuni klubi uue peasekretäri ametisse astumiseni.

 

 

1910.aastal loodud Tallinna Jahtklubi on üks vanimaid Eestis tegutsevaid jahtklubisid. Klubi panustab Eesti merekultuuri arengusse läbi regattide ja kursuste korraldamise ning pidades Eesti suurimat purjespordikooli - Pirita, Kakumäe ja Lohusalu filiaalides tegeleb purjetamisega üle 150 noore. Mitmed kooli sportlased on pälvinud kõrgeid kohti kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel ning pääsenud võistlema ka olümpiamängudel. Samuti korraldatakse ühiseid eskaadrisõite ja klubiõhtud, et edendada meresõprade vahelist lävimist ja infovahetust.   

 

 

Lisainfo:

 

Jüri Käo

Tallinna Jahtklubi kommodoor

tel 5046494

jyri.kao@nginvest.ee

tjk@tjk.ee